جاذبه هاي گردشگري | تور داخلي
همه چيز در مورد جاذبه هاي گردشگري
نويسندگان

 

 دوشهر زيباي چالوس و نوشهر 

آشنايي با شهر هاي زيباي مازندران شوق و انگيزه ايي به سفر و گردشگري به اين استان را ميدهد .به همين دليل قصد براي معرفي اين شهرها برانگيختن شوق شما است. شهرستان چالوس و نوشهر از شهرهاي استان مازندران هستند.  كه در مجاورت هم قرار دارند از شمال به درياي خزر و از جنوب به رشته كوههاي البرز محدود مي شوند، اين دو شهر به واسطه نزديكي به جاده چالوس از شلوغ ترين و پرتردد ترين شهرهاي استان مازندران به حساب مي آيند. آزادراه تهران-شمال هم به اين منطقه ختم مي شود .

فاصله فعلي اين دو شهر تا تهران ۲۰۹ كيلومتر است كه با افتتاح آزادراه تهران – شمال اين فاصله ۱۲۰ كيلومتر خواهد شد. گذشته از اينكه سرعت حركت ماشين در آزاد راه بيشتر از جاده قديم چالوس خواهد بود.

بنابراين سرعت جابجايي سه برابر بيشتر از سفرهاي امروزي خواهد بود.از اين رو، پيش بيني مي شود مسافران بيشتري به منظور گردشگري و شركت درتورهاي داخلي به اين شهر سفر كنند.

ابن رسته جغرافيدان قرن چهارم چالوس را حدود غربي مازندران ذكر كرده است و سابقه آنرا به روزگار اردشير بابكان رسانده و در وجه تسميه نام آن شهر گفته به اين شهر چالش نيز گفته اند، زيرا در نقطه اي كم ارتفاع و گود قرار گرفته چرا كه در زبان پارسي به گودي چال ميگويند.

مورخ بزرگ ايراني قرن چهارم، استخري اين شهر را سالوس نام برده است، شهرستان نوشهر هم تا پيش از ۱۳۱۰ خورشيدي دهي كوچك به نام ( ده نو و حبيب آباد) بوده و در سال ۱۳۲۷ كه رسماً تبديل به شهر شد نام آن به نوشهر تغيير داده شد.

اين شهر هوايي معتدل و خاكي حاصلخيز دارد و فقط پنج متر از سطح دريا بالاتر است . شهرستان هاي چالوس و نوشهر از معدود نقاط پر تردد و گردشگري ايران است كه همه ساله ميليونها مسافر و گردشگر به آن سفر مي كنند.

آثار تاريخي و گردشگري چالوس و نوشهر

 • كاخ چاي خوران 
 • امامزاده سيد علي كيا سلطان نوشهر
 • امامزاده طاهر مطهر نوشهر 
 • امامزاده محمد نوشهر
 • نهارخوران 
 • متل قو
 • تله كابين چالوس
 • پلاژ نوشهر
 • پارك جنگلي چالوس و سواحل زيباي درياي خزر.

بليت هواپيماي خارجي


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۵۵:۴۹ ] [ نادر رفيعي ]

شناخت شهرستان لاهيجان 

يكي از بزرگترين شهرهاي استان گيلان شهرستان لاهيجان است . يك مكان زيبا و فوق العاده آرام است .به جلگه ي سرسبز گيلان و رشته كوههاي البرز وصل است و اين باعث زيبايي اين شهر شده است .  شهرستان لاهيجان تاريخي است و آن را به زمان   لاهيج پسر سام و نوه  نوح نسبت داده اند. درگذشته اين شهر را دارالامان و يا دارالاماره هم گفته اند. سپس به نام لاهيجان المبارك خوانده اند . نامش از كلمه لاي به معناي ابريشم (جولاه ) و لغت جان (گان ) پنداشته اند. چرا كه از ديرباز بافت پارچه هاي ابريشمي در اين شهر از شهرت بسزايي برخوردار بوده است . در قرن نهم هجري سيد اميركيا و خاندان وي به دلايل جلوگيري از فتنه هاي سياسي و لشگركشي هاي تيمور لنگ و ديگران بر اين شهر حكمراني كردند كه محصول آن تبليغ و اشاعه مذهب تشيع شد . حتي شاه اسماعيل پنج سال از كودكي خود را در اين شهر سپري 

 كرده است و سرانجام با هفت تن از مريدان پدر خود، شيخ حيدر به آذربايجان بازگشته و اولين دولت مستقل ايران را بعد از اسلام تاسيس كرد.

آژانس گردشگري پرستو سير برگزاركننده تورهاي داخلي ديدن از شهر لاهيجان را به شما توصيه ميكند

شهرستان رشت

 شهرستان رشت تقريباً در ميان استان گيلان و در فاصله ۳۲۵ كيلومتري تهران قرار دارد، نخستين بار در سال ۳۷۲ هجري نام آن در كتاب جغرافياي حدود العالم ديده مي شود و احتمالاً پيش از اسلام وجود داشته. در روزگار شاه اسماعيل صفوي استان گيلان از دو قسمت به نامهاي ( بيه پس به مركزيت رشت ) و (بيه پيش به مركزيت لاهيجان ) تشكيل مي شد كه شاه اسماعيل و شاه طهماسب صفوي حكومت هر دو را به خان احمد گيلاني سپردند و حكومت خاندان خان احمد بر اين منطقه ادامه داشت تا روزگار شاه عباس اولي كه بر اثر خيانت اين خاندان و همدستي با روسها بر عليه دولت مركزي ايران، شاه عباس آنها را براي هميشه از اداره اين سرزمين محروم كرد.  شهر رشت و مناطق اطراف آن در روزگار قاجار به دليل كشتيراني و مبادلات اقتصادي با روسيه از رونق زيادي برخوردار شد. هم اكنون شهر رشت در مسير راه ترانزيت ، انزلي ، آستارا،استان اردبيل با تهران و شمال شرق با شمال غرب ايران قرار دارد. شهر رشت از طريق آزاد راه بسيار مجهزي به تهران متصل مي شود.قرار گرفتن در مسير ترانزيت و دسترسي مناسب از تهران، همه ساله جمعيت زيادي از طرفداران گردشگري و تورهاي داخلي را به شهر رشت مي كشاند. همچنين راه آهن در دست ساخت در آينده اي نزديك، رشت را به تهران و شبكه سراسري راه آهن ايران متصل خواهد كرد

بليت هواپيماي خارجي 


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۲۶:۱۰ ] [ نادر رفيعي ]

حمل و نصب كردن سوله دست دوم  


در يكي از برنامه هاي ساخت و ايجاد سوله ي دست دوم حمل و نقل و نصب صحيح سوله است كه بايد به آن توجه كرد. اين سازه هاي غول پيكر را بايد دقت زيادي در حمل و نصبشان كرد و سعي در ايجاد يك برنامه چيني براي اين كار كرد.  در هنگام خريد سوله چه سوله هاي نو و چه سوله هاي دست دوم بايد به مواردي بسيار مهم توجه كرد كه مي تواند در قابليت استفاده مجدد از آن ها موثر باشد. در نظر گرفتن بار حمل سازه ها بر روي سازه هاي اسكلت سوزه در هنگام طراحي ، نحوه اتصال قطعات به يكديگر كه معمولا پيچ و مهره اي و قابليت اتصال با جوش هستند. كه استيشن هاي قابل اتصال با پيچ و مهره از نظر دوام براي استفاده هاي مجدد قابليت بهتري دارند و ساختار سازه مقاوم تر باقي مي ماند، جدا كردن قطعات سازه جهت جا به جايي ساده تر است و در

هنگام برقراري سازه آسيب كمتري به بدنه وارد ميشود كه نتيجه آن بالا رفتن دوام سازه خواهد بود.

اهميت سوله دست دوم


در ساخت سوله بدليل بزرگ بودن ابعاد تيرها و ستون‌ها بايد از تيرورق در پروفيل‌هاي سوله استفاده كرد. معمولا براي استارت فعاليت هاي صنعتي هزينه هاي زيادي صرف ساخت سوله هاي ساختماني ميشوند. از اين رو راه كار هاي جايگزين در جهت كاهش هزينه ساخت اين سازه ها ميتواند اهمتي زيادي داشته باشد . استفاده از سوله دست دوم ميتواند به عنواني راهكاري مناسب براي اين بخش از صنعت تلقي گردد.
سوله هاعمدتا به دليل استحكام و دقت در طراحي قابليت جمع آوري و سرهم بندي مجدد را دارا هستند. از اين رواستفاده از سوله دست دوم
قرون به صرفه است و ميتواند به عنوان راه كاري مناسب تلقي گردد. با اين راه كار مي توان در حد ممكن هزينه هاي اوليه اجراي كار را كاهش داد.

 


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۰۳:۴۱ ] [ نادر رفيعي ]

شناخت غذاهاي معروف اسپانيا

زماني كه شما به كشوري براي گردشگري سفر ميكنيد علاقه مند هستيد كه از غذاي مخصوص آن كشور استفاده كنيد و چگونگي ان را ببينيد .در تور اسپانيا شما با غذاهاي مختلفي كه دارد مثل تورتيلا اسپانولا ، پائيا ،پاتاتاس براواس ، اروز نگره ، چوريزو ، پنير مانچگو ، كراكت ، كرم كاتالانا ، پالپو اَ لا گالگا ، پيستو ، كالدو گالِگو ، اسيدو مادريلينو ، راسكن دِ رِيِس و ……  را تست كنيد.
فرهنگ :از نظر فرهنگي اسپانيا يك كشور غربي است، به خاطر وجود جنبه‌هاي قدرتمندي از ميراث فرهنگي روم در تمام زواياي زندگي اسپانيايي‌ها، اسپانيا كشوريلاتين به حساب مي‌ايد.
شهري در اسپانيا در نزديكي سويل وجود دارد به نام كوريا دل ريو كه نام خانوادگي ۷۰۰ نفر از سكنه‌ي آن «ژاپن» است،كه از نوادگان سامورايي‌هاي قرن ۱۷ هستند كه در اين شهر ماندگار شده‌اند.

جاذبه هاي گردشگري اسپانيا 

الحمرا ، كليساي ساگرادا فاميليا ، پارك گوئل بارسلون ، جزيره ايبيزا ، گرن كاناريا ، قلعه آلكازار سويل ، كوستا دل سول ، پارك بوئن رتيرو ، كوه تيد ، لا پدررا ، خانه باتلو ، ژنراليف ، قصر رويال ، موزه دل پرادو ، پالازو مير‬‎ ، كاتدرال ، لورو پارك ، ميدان پوئرتا دل سول ، لارامبلا ، گوتيك كوآرتر ، مونجوئيك ، لا بوكوريا ، مسجد كوردوبا ، ال اسكوريال و …. از جمله جاذبه هاي پر مخاطب تور اسپانيا محسوب مي شود. 

برج هركول در فاصله 2.4 كيلومتري مركز شهر لاكرونيا بعنوان باستاني ترين فانوس دريايي دنيا در اسپانيا ميباشد.
كليساي «ساگرادا فاميليا» از ۱۳۰ سال پيش در حال ساخت است و انتظار مي‌رود در سال ۲۰۲۶ ساخت آن تكميل شود.
«توماتينا» جشنواره‌‌اي است كه سالانه در اسپانيا برگزار مي‌شود كه در آن مردم هزاران گوجه فرنگي به سمت هم پرتاب مي‌كنند.

بليت هواپيمايي خارجي 


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۰۲:۱۰ ] [ نادر رفيعي ]

شناخت شهرستان تاكستان

 شهرستان زيباي تاكستان در قزوين قرار دارد اين شهرستان قدمت تاريخي بالايي را در قزوين دارد و جايي كه قرار دارد در مسير راه آهن  سراسري تهران و مسيرآزاد راه است و فاصله ي آن تا تهران 200 كيلومتر است.سراسري تهران  تبريز است و فاصله ي آن 200 كيلومتر تا تهران است .شهرستان تاكستان از قدمت بالاي تاريخي برخوردار است. و راه آهن سراسري تهران -تبريز و در ۲۰۰ كيلومتري تهران قرار دارد. تاكستان از سابقه تاريخي طولاني برخوردار است. نام قديم آن ( سياده يا سيادهان) بوده .چنانكه حمدالله مستوفي در كتاب نزهت القلوب از اين نقطه به نام سيادهان نام برده است. براساس بعضي از منابع سيادهن يا سيادهان تغيير يافته « سه دهان » بوده كه آنهم تغيير يافته « سه دژان » است و اين واژه در متون ۲۵۰۰ ساله يوناني ثبت شده است، بعضي از اثار تاريخي و گردشگري شهر تاكستان عبارتند از:

 • امامزاده فضل الله 
 • امامزاده زلان
 • امامزاده كمال
 • امامزاده عبدالله
 • بقعه پير
 • قلعه دختر ( ساساني )
 • بناي بانك ملي تاكستان (پهلوي ) 

شهر آبيك

شهرستان آبيك كه در شرقي ترين نقطه استان قزوين و در مسير راه آهن و آزاد راه تهران – تبريز قرار دارد از شرق به استان تهران، از غرب با شهر قزوين و از شمال به سلسله كوههاي البرز محدود است و در ۱۰۰ كيلومتري تهران قرار دارد. چند اثر تاريخي دراين شهر وجود دارد كه عبارتند از:

 • مقبره شيخ الاسلام
 • قيز قلعه
 • قلعه كافر 
 • تپه هاي باستاني زياران

براي سفر به اين شهرستان علاوه بر سفر هاي فردي، ميتوانيد از خدمات آژانس هاي برگزار كننده تور داخلي استفاده كنيد. اين شركت ها با برنامه گشت هاي تعريف شده در فصول مختلف اقدامات لازم در جهت بهره وري بيشتر از زمان و ديدن مكان هاي بيشتر اقدام خواهند كرد. 

بليت هواپيماي خارجي 


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۲۶:۴۷ ] [ نادر رفيعي ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

همه چيز در مورد جاذبه هاي گردشگري
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لينک هاي تبادلي
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب